Quests of Gallendor yardım forumu, Gallendor Tr, Gallendor, Gallendor Fan, Sitesi, Destek Sitesi
Üye Ol veya giriş yap
Quests of Gallendor yardım forumu, Gallendor Tr, Gallendor, Gallendor Fan, Sitesi, Destek Sitesi
Üye Ol veya giriş yap
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KapıAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Bir BUG bulduğumda bunu nasıl bildirebilirim?

YazarMesaj
ouroboros
Admin

Bir BUG bulduğumda bunu nasıl bildirebilirim? Empty
MesajKonu: Bir BUG bulduğumda bunu nasıl bildirebilirim?   Bir BUG bulduğumda bunu nasıl bildirebilirim? Icon_minitimeÇarş. Mart 18, 2009 6:03 pm

BUG” bir program hatasıdır ve her oyunda sıkça rastlanır. Forum, bu tip bugların, mümkün olduğunca çabuk bir şekilde tespit edilmesine ve sorunun çözümüne hizmet eden bir platformdur.

Çok önemli:
Program hatalarının hemen bildirilmesi gerekir, bugları bildirmeyip de kendi lehine kullanmak kesinlikle yasaktır. Bu bugları kendi lehine kullanan oyuncular Quests of Gallendor oyunundan menedilecektir. “Ben bilmiyordum” şeklindeki bildirimler hiç bir işe yaramayacaktır. Kurunun yanında yaş da yanar.

Bug bildirmeden önce dikkat edilmesi gereken noktalar:

İlk etapta bunun gerçekten bir bug olup olmadığını düşün. Bir çok kullanıcı her problemle karşılaştığında, bunun bir bug olduğunu düşünmeye eğilimlidir. Ama bazen yaşanan problemler, aslında kullanıcının kendi bilgisayarından kaynaklanan sorunlar vb. olabilir. Sorun, kendi bilgisayar ayarlarınla veya internet bağlantınla da ilgili olabilir.

Bug bildirmeden önce, Gallendor forumunda bir yöneticinin bu konu ile ilgili bir bilgiri yapıp yapmadığını kontrol et. Eğer, güncel bir yönetici bildirisi bulamadıysan, bu bug hakkında, hatalar ve buglar bölümünde başka bir kullanıcının, daha önce bir şeyler yazıp yazmadığını kontrol et. Bu bug ile ilgili bir konu daha önce zaten açılmış ise burada sorununa bir çözüm bulabilirsin, veya bu konu başlığı altında yeni bir soru sorabilirsin.

Bug bildirisi nasıl yapılır:

Başlık:
Senin fikrine göre bu kesinlikle bir bug ise, bunu “Hatalar ve Buglar” bölümüne yaz, ancak konuna sakın “HATA”, “BUG” veya “Çok önemli sorun” gibi başlıklar verme. Diğer oyuncular, foruma girdiklerinde anasayfada ilk olarak başlıkları onlara bir şey ifaden eden yazıları okuyacaklardır. Bu yüzden seçeceğin başlığın mümkün olduğunca kısa ve açıklayıcı olmasına özen göster.

İçerik:

Mesajında, bulduğun bug hakkında elinden geldiğince detaylı bilgi vermeye çalış. Oyunda ne yaparken bu hatayı nasıl farketiiğini ve ve bilgisayarına ve bağlantına dair özellikleri de belirtmeyi unutma. Mesajının kısa ve öz olmasına dikkat et.

Detay:

Mesajının açıklayıcı olması için konuyu screenshotlar ile anlatman tavsiye edilir. Screenshot için bakınız: Nasıl Screenshot yapılır?

Dikkat edilmesi gereken hal ve hareketler:

Forum kurallarına dikkat:

Forum kuralları ve hal ve hareketlere dair dikkat edilmesi gereken kurallar her zaman için geçerliliğini koruyacaklardır! Her yerde olduğu gibi burada da, hal ve hareketlerinize, kullandığınız kelimelere dikkat edin. Size büyük sorunlar açan bir bug olsa dahi, bu seviyenizi düşürmenize bir bahane değildir.

Spam:

Başkalarını rahatsız edecek mesajlar yazan “troller”, sürekli gereksiz linkler veren “spammer” ve dikkat çekmek isteyen insanlar bu forumda sorun yaşayacaklardır.

Aslında iyi niyetli olan, “aynı sorun bende de var” veya “onaylıyorum” gibi mesajlar, herhangi bir çözüm getirmeyeceği gibi, yönetici ve moderatör ekibinin işini aksatır ve sorunun çözümünü de geciktirir. Bu nedenle bir kez daha uyarıyoruz: Bir konuyu bir kere yazmanız yeterlidir! Yönetici veya moderatörler tarafından, aynı hatayı/bugı yaşayan diğer kullanıcılardan bir onay mesajı göndermeleri istenmediği sürece bu tip mesajlar “SPAM” olarak görülecek ve derhal silineceklerdir. Bir bug konu başlığı altında, sadece, bu konuya içerik açısından veya problemin sebebine dair bir katkın olacaksa yaz.

Tartışma:

Hatalar ve Buglar bölümünde, kullanıcılar arasında oluşabilecek herhangi bir tartışmaya izin verilmeyecektir.

Teknik Destek:

Bir bug yüzünden yaşadığın problemler ve oyundaki profilini etkileyen hatalar, teknik desteğe bildirilmelidir. Forum ekibi bu konuda hiç bir şey yapamayacaklardır. Bu nedenle bu tip sorularınızı ve isteklerinizi, kesinlikle forumda yazmayın. Bunun için en uygun adres teknik destektir.
https://gallendor.hareketforum.net

Bir BUG bulduğumda bunu nasıl bildirebilirim?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Nasıl Screenshot yapılır?
» Nasıl bir soru sorabilirim?
» Bir kullanıcıyı nasıl şikayet edebilirim?