Quests of Gallendor yardım forumu, Gallendor Tr, Gallendor, Gallendor Fan, Sitesi, Destek Sitesi
Üye Ol veya giriş yap


 
KapıAnasayfaAramaKayıt OlGiriş yap

 

 Forum Kuralları

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
ouroboros
Admin


Mesaj Sayısı : 27
Kayıt tarihi : 16/03/09

Forum Kuralları Empty
MesajKonu: Forum Kuralları   Forum Kuralları Icon_minitimeÇarş. Mart 18, 2009 6:16 pm

Forum Kuralları

1. Genel

Bu forumun amacı Quests of Gallendor oyuncularının bilgi alışverişini ve iletişimidir. Her forumda olduğu gibi, bu forumda da dostça hal ve hareketlerin uygun görüldüğünü belirtmek isteriz. Ancak her kullanıcının, bu hal ve hareketlere dair aynı anlayışta olması beklenilemeyeceğinden, bu kuralları yazma gereği duyduk. Bu kurallar, forumda, oyunda yazılan mesajlar ve özel mesajlar için geçerlidir. Foruma üye olan her kullanıcı bu forum kurallarını kabul etmiş varsayılır. Bu kuralların GİK'da yazılmış olan kurallardan bağımsız olduğunu belirtmek isteriz. Bir kural, GİK ile örtüşmediği takdirde, öncelik GİK'da yazılmış olan kurala verilecektir.

2. Forum yöneticileri ve moderatörleri

Forumdaki en yetkili kişiler forum yöneticisi olmak ile bu yöneticilerin belirledikleri moderatörler ve süpermoderatörlerdir.

a) Forum yöneticisi:


Yöneticiler forumda yeni konu açabilir, mevcut olan konuları kapatabilir, kuralları ihlal eden kullanıcıları forumdan menedebilir ve hatta bu oyuncuların Quests of Gallendor oyunundan uzaklaştırılmasını tavsiye edebilir.
Kullanıcı hesaplarının veya forumda yazılan yazıların silinmesine yönetici karar verebilir. Bu forumda hak sahibi olmak veya yazılan metinlerin bir kişiye ait olması kesinlikle mümkün değildir. Metinlerin veya kullanıcıların hesaplarının silinmesi halinde, forum sahiplerinin kesinlikle herhangi bir şey ispat etme vaya sebeplendirme zorunluluğu yoktur.

b) Moderatörler ve süpermoderatörler:


Moderatörler ve süpermoderatörler, yöneticinin kendilerine bir takım forum kullanım haklarını verdiği kullanıcılardır. Moderatörler görevlendirildikleri alt forumlarda, oyuncuların kurallara uyup uymadıklarını kontrol eder. Bunların vereceği talimatlara da yöneticilerin vereceği talimatlar gibi aynı şekilde uyulması gerekir.
Şayet bir moderatör ile aranızda anlaşmazlık çıkarsa bu konuyu bir süpermodetatör veya bir yönetici ile görüşebilirsiniz. Şayet bir süpermoderatör ile aranızda bir problem çıkarsa bu konuyu bir yönetici ile görüşebilirsiniz.

Dikkat:
Forum yöneticisinden ve moderatörlerinden, forumda yazılan her mesaja veya kendilerine iletilen her özel mesaja cevap vermeleri beklenemez.


3. Forum kullanıcıları

Foruma kaydını yaptıran her oyuncu kullanıcı olarak tanımlanacaktır ve her kullanıcı bu forumda bir misafirdir.Forum sahibinin ve forum yöneticisinin sınırsız forum kullanım hakkı vardır. Yöneticinin ve forum sahibinin forum üzerindeki hakları sınırsızdır ve
her kuralın üstündedir.


4. Forum kuralları hakkında tartışmak

Forum kurallarına uymak istemeyen kişiler, bu forumu terkedip başka forumlara gitmekte serbesttirler. Belirsiz veya kararsız durumlarda yönetici, problemi mesajlar üzerinden çözmeye yardım etmeye hazırdır. Bu forum uzun süreli kaliteye önem verdiğinden bu forum kuralları yazılmıştır. Forumun daha da kaliteli olmasını isteyenler, bu isteklerini açıklayıcı
metinlerle dile getirebilirler. Bu konuyla ilgili de yöneticiye yapıcı kritiğinizi içeren mesajınızı yazabilirsiniz.


5. Yaş sınırı 12


Quests of Gallendor, 12 yaşından büyük olan oyuncular için serbesttir. Bu nedenle, profil ve lonca isimlerinin, karakter tasvirlerinde kullandığınız kelimelerin ve özel mesajlarda veya forumda yazdığınız metinin içeriğinin, forumda 12 yaşındaki oyuncular için de uygun olmasına dikkat ediniz. Bu çerçevenin dışında kalan her mesaj derhal
silinecektir ve mesaj sahibi forumdan uzaklaştırılacaktır.

6. Yasal ve etik olmayan hareketler

Yasal
ve/veya etik olmayan davranışlar bu forumda kesinlikle hoş görülmeyecektir. Bu demektir ki, pornografi içeren, ayırımcılık, her türlü politik ve dini aşırılık ve şiddet yanlısı davranışlar kesinlikle yasaktır.

7. Sorumsuz davranışlara teşvikSorumsuz, tehlikeli, yasal olmayan veya etik açıdan düşündürücü davranışların teşvik edilmesi ve reklamı yapılması yasaktır. Buna göre, intihar, yasal olan ya da olmayan uyuşturucu maddelerinin kullanımı, kürtaj, tehlikeli aksiyonlar, vs. gibi davranışların teşvik edilmesi yasaktır. Bu kurallar yasal kaynaklara dayalıdır ve burada, hiçbir şekilde keyfe
bağlı olarak yazılmamıştır.


8. Reklam amaçlı mesajlar ve linkler


Bu forum, Quests of Gallendor oyununun kullanıcılarının bilgi alışverişine hizmet ettiğinden sadece bu konu ile ilgili mesajlar uygundur. Bu nedenle, ticari ya da reklam amaçlı mesajlar yazmayın. Bu tip mesajlar anında silinecektir ve sahipleri forumdan uzaklaştırılacaktır.
Diğer browser oyunuların reklamını yapan veya kimi browser oyunlar tarafından alınan reklam amaçlı linkler kesinlikle yasaktır.

9. İnternet Görgü Kuralları

Diğer oyuncular ile mesajlaşırken her zaman için seviyenizi koruyun. Bir metin yazdığınızda, diğerlerine karşı olan tutumunuzu göz önünde tutunuz. Hakaret içeren, diğer kullanıcıları küçük düşürücü mesajlar yazmayın. Diğer kullanıcıları aşağılayıcı sözler ve hareketler ile, bu alanda daha iyi olduğunuzu kanıtlamaya çalışmayın. Burada geçerliliği
olan tek şey, kalitesi ile öne çıkan mesajlardır ve bu kuralı ihlal eden her mesaj anında silinecektir. Bir kullanıcının mesaj silindikten sonra dahi aynı tutumunu devam ettirmesi durumunda bu kullanıcı forumdan menedilecektir.


10. Forumda konuşma kültürü – Özel mesajlarda kavga etmenin sınırları

Şayet birisi, seviyeyi düşürecek şekilde hareket etse dahi, siz seviyenizi yine de koruyun. Oyunbozanlığı bildirmenin bir çok yöntemi vardır. Size hakaret eden bir kullanıcı ile
karşılaşırsanız bu kullanıcıyı rapor etmeniz yeterli olacaktır. Bu sebeplerden dolayı, Questa of Gallendor'un bu tip dramatik olaylara sahne olmasına hiç gerek yoktur.
Forumda yazılı olan konuların içeriğini bozmamak adına, lütfen bu tip çatışmaları özel mesajlar üzerinden hallediniz.


11. Şirkete ve şirketin imajına zarar verecek hareketler

Oyunu yapıcı bir şekilde kritize etmeyen va bir tartışma ile oyunu ve oyunu işleten firmayı kötülemek için yazılmış proveke edici ve aşağılayıcı bildirimler arasında büyük bir fark vardır ve bu tip mesajlar kesinlikle yasaktır. Buna, diğer browser oyunları hakkında reklam yapan mesajlar da dahildir.

12. Mesajlara dair biçimsel açıklamalar

Yeterince açıklayıcı olmayan çok kısa mesajlar, multipostings, crosspostings, birden çok aynı konuya değinen mesajlar, smileylerin çok yoğun olduğu mesajlar, başka birisinin mesajını olduğu gibi kopyalayıp alıntı yapmak, TOFU (alıntıyı kendi metninin altına yazmak), uygun olmayan formatlar, yazı tipi veya renkler, vs. yasaktır. Sadece büyük harfle veya mesajın büyük bir kısmını büyük harfle yazmak bağırmak anlamına geldiğinden bu mesajlar derhal silineceklerdir. Lütfen yazım kurallarına (büyük/küçük harf, noktalama işaretleri) her zaman dikkat edin, ve okunması kolay olan mesajlar yazın. Ne de olsa yazdığınız mesajın diğer kullanıcılar tarafından anlaşılmasını istiyorsunuz. Bu forumun kullandığı dilin Türkçe olduğunu unutmayın.

13. İmzalar

İmzalar, forum kullanıcılarına, profilinde ve mesajlarında beliren özel bir not yazma olasılığı verir. Ancak bunlar çok uzun olmamalıdır ve mesajın okunabilirliğini rahatsız etmemelidir. Bu nedenle aşağıdaki kurallara dikkat edilmelidir.Maksimum 300x100 büyüklüğünde bir resim ve 8 font büyüklüğünde kısa bir metin. Veya 12 font büyüklüğünde kısa bir metin.Bu kuralları ihlal eden imzalar silinecektir ve sahiplerinin elinden imza hakkı alınabilinir.

14. Veri Güvenliği


Diğer kullanıcıları tanıyor olsanız dahi, başka kişilerin isimlerini, kullanıcı isimlerini, resimlerini, mesajlarını, e-mail adreslerini, ikametgahlarını veya başka türlü özel bilgilerini forumda açıklamayın. Ayrıca, hiç bir yönetici veya moderatör sizden, profilinizde istenilen bilgiler dışında, özel bilgiler (mesela şifre) vermenizi istemeyecektir. Bu kurallar veri
güvenliği ve sizin kendi güvenliğiniz için öngörülmüştür.

15. Kuralların ihlali halinde kullanıcı hesaplarının menedilmei ve silinmesi

Yasaya karşı gelen, internet görgü kurallarına aykırı hareketlerde bulunan, forum kurallarına uymayan, trolling, flaming, spamming yapan kullanıcılar yönetici tarafından cezalandırılacaktır, gerekli görüldüğü takdirde bu kullanıcının hesabı menedilecek ve/veya silinecektir.


16. Sahiplik hakkı


Özellikle sizin için değerli olan mesajları ya da resim dosyalarını, güvenlik dosyası ile beraber yayınlayın, çünkü bu dosyaların güvenliğini biz
garanti edemeyiz.
Forum sahibi, yayınlanan enformasyon, linkler, resim dosyaları ile ilgili garanti vermez. Sahiplik hakkı caiz değildir.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
https://gallendor.hareketforum.net
 
Forum Kuralları
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Quests of Gallendor yardım forumu, Gallendor Tr, Gallendor, Gallendor Fan, Sitesi, Destek Sitesi :: Genel Duyurular :: Akademi-
Buraya geçin: